T.C. TİCARET BAKANLIĞINDAN DESTEK!

T.C. Ticaret Bakanlığın İhracat Genel Müdürlüğü Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar ve 2014/4 sayılı Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin Karar kapsamında, 2022 yılında, MODEKO 2022 “33. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı” bu desteği almaya hak kazanmıştır.

Yurt İçi Fuarlara yönelik destek üst limiti 77.000 TL olarak belirlenmiş olup; bu destekten faydalanabilmek için aşağıdaki koşulların sağlanması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

BAŞVURU KOŞULLARI

1- Fuarın son gününden itibaren 3 ay çerisinde Dys üzerinden başvuru ve tüm ödemelerin 3 ay içerisinde yapılması

2- Dys kaydı bulunmayan firmalar www.mikroegitim.org sitesinden faydalanarak Dys tanımlamalarını yapmalıdırlar.

3- Firma, herhangi bir ihracatçı birliğine üye olmak zorundadır.

4- Şahıs şirketleri söz konusu destekten faydalanamamaktadır.

5- Söz konusu fuar için Kosgeb desteği alanlar bahse konu destekten faydalanamamaktadır.

6- Firmanın kapasite raporu yoksa, pazarlama sözleşmesi yaptığı imalatçısının kapasite raporunu kullanabilir. (imalatçı imza sirküleri gerekmekte ve imalatçı şahıs şirketi olmamalıdır.)

7- Çek ile yapılan ödemelerde çek örnekleri ve banka imza kaşeli ödeme dekontları başvuru evraklarında beyan edilmelidir. (cirolu çek kabul edilmez)

8- Yer kirası ve Stant konstrüksiyon harcamalarının % 50’si karşılanmaktadır. (üst limit 77.000 TL)

9- Stant konstrüksiyon işini yapan firma, stant harcamalarına ilişkin imza-kaşeli kalem kalem maliyet dökümü vermelidir.

10- Dys üzerinden başvuru destek başvuru kılavuzu https://upload.eib.org.tr/ZZFAF3F52D/13EA461CC6C34813EA461CC6C34813EA461CC6C34813EA461C.pdf

11- Gözlemci tarafından, fuar tarihlerinde firmaların yerindelik kontrolü yapılır. (Belirtilen m2 standı, firmanın temsil edilip edilmediği vb. kriterlerine bakılarak uygunluk verilir)

Not: Detaylı mevzuat bilgisi için: http://mikroegitim.org/yurtici.asp